انواع رزین اپوکسی

قیمت رزین اپوکسی

رزین اپوکسی چیست؟

رزین های اپوکسی بیش از 50 سال است که وجود دارد و یکی از موفق ترین خانواده های پلاستیک است. حالت فیزیکی آنها را می توان از مایع با ویسکوزیته پایین به ماده جامد با نقطه ذوب زیاد تغییر داد ، بدین معنی که می توان طیف گسترده ای از مواد را با خواص منحصر به فرد تولید کرد. در خانه ، آنها را در قوطی های نوشابه و بسته بندی های ویژه پیدا خواهید کرد.

این مواد به عنوان یک پوشش محافظ روی همه چیز از تخت ، صندلی ، مبلمان اداری و بیمارستان ، تا چرخ دستی و دوچرخه و… استفاده می شوند. همچنین از آنها در رنگهای مخصوص برای محافظت از سطح کشتی ها ، سکوهای نفتی و توربین های بادی در برابر آب و هوای بد استفاده می شود.

نکات قابل توجه:

رزین اپوکسی از نظر فرآیند پخت با رزین پلی استر متفاوت است. رزین اپوکسی با افزودن ماده سخت کننده بهبود می یابد در حالی که رزین پلی استر با استفاده از کاتالیزور بهبود می یابد. رزین های اپوکسی بسیار بهتر از رزین های دیگر به مواد مختلف متصل می شوند ، اما به یاد داشته باشید ، رزین های اپوکسی همیشه ضد آب نیستند. استفاده از رزین اپوکسی در زیر آب برای مدت طولانی توصیه نمی شود و به همین ترتیب برای استفاده در صنایع دریایی قابل استفاده نیست.

مصارف خانگی:

توجه نمایید که این ماده در مصارف خانگی عموما به دو صورت رقیق و غلیظ در بازار موجود است که مصارف آن عبارتند از:

برای کار های دکوراتیو: رقیق

برای زیور آلات: غلیظ

کار روی سرامیک:رقیق

درست کردن زیرلیوانی و سینی : رقیق

انواع رزین اپوکسی در رزین چی

رزین اپوکسی انواع مختلفی داره که در ایران پتروشیمی خوزستان یکی از بزرگترین تولید کننده های این ماده به حساب می آید. در ادامه با انواع رزین اپوکسی که توسط این پتروشیمی به فروش می رسد را مشاهده خواهید نمود:

Epiran-01X75

انواع رزین اپوکسی Epiran-01X75

Epiran-01X75LC

انواع رزین اپوکسی Epiran-01X75LC

Epiran-01

انواع رزین اپوکسی Epiran-01
بقیه ی انواع رزین و مشخصات آن را در وبسایت شرکت پتروشیمی خوزستان مطالعه نمایید
در تاریخ انتشار این مقاله 7/30/2020 قیمت این ماده توسط پتروشیمی کیلویی 70 هزار تومان گزارش شده است
در رزین چی بخوانید: رزین چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *